LOGO FM

Ηράκλειο, 15/11/2023

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ για ΣΤΕΓΑΣΗ

ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΟΜΟΓΕΝΩΝ, ΑΛΛΟΓΕΝΩΝ, ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2023-2024

Ενημερώνουμε τους πρωτοετείς φοιτητές Ομογενείς, Αλλογενείς, Ειδικών Κατηγοριών και νεοεισερχόμενους μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες των Σχολών Ηρακλείου του Πανεπιστημίου Κρήτης, που έχουν αιτηθεί για την παροχή δωρεάν στέγασης για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, ότι, μετά την παρέλευση της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων θεραπείας – ενστάσεων στις 06/11/2023, ο πίνακας με τις θετικά αξιολογημένες αιτήσεις για την παροχή δωρεάν στέγασης, στον οποίο αποτυπώνονται οι Α.Μ. και το Τμήμα με φθίνουσα ταξινόμηση του αριθμού των μορίων και αύξουσα  ταξινόμηση του κατά κεφαλήν εισοδήματος, είναι στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Οριστικός Πίνακας Θετικά αξιολογημένων αιτήσεων πρωτοετών μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων/Δικαιούχων Δωρεάν Στέγασης 2023-24

Από το σύνολο των 3 θετικά αξιολογημένων αιτήσεων θα ικανοποιηθούν άμεσα οι  φοιτητές/τριες του ανωτέρω πίνακα με α/α από 1 έως και 3 σύμφωνα με την σειρά κατάταξης στον προαναφερόμενο πίνακα.

Όσοι είναι δικαιούχοι δωρεάν στέγασης θα πρέπει να επικοινωνήσουν ηλεκτρονικά με τη Φοιτητική μέριμνα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., μέχρι και τις 20/11/2023, προκειμένου να επιβεβαιώσουν το ενδιαφέρον τους για στέγαση και να τους δοθεί σχετική βεβαίωση για τη διαμονή τους σε συνεργαζόμενο ξενοδοχείο.

Προσοχή:

Το μήνυμα πρέπει να αποστέλλεται από το ιδρυματικό e-mail του φοιτητή και να αναφέρει:

1) στο Θέμα: ΑΠΟΔΟΧΗ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΕΓΑΣΗΣ ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΌΜΕΝΟΣ 2023-2024 και

2) στο σώμα του e-mail να αναφέρονται:

-       το Ονοματεπώνυμο του φοιτητή

-       ο Αριθμός Μητρώου του φοιτητή

-       το Τμήμα φοίτησης του φοιτητή

-       η ημερομηνία άφιξης του φοιτητή στο Ηράκλειο. Για όσους φοιτητές/τριες βρίσκονται ήδη στο Ηράκλειο θα αναγράφουν «βρίσκομαι ήδη στο Ηράκλειο».

Η παροχή στέγασης στους δικαιούχους φοιτητές ξεκινά από τις 15/11/2023

Σε περίπτωση που δεν υπάρξει επικοινωνία του φοιτητή δικαιούχου στέγασης (πρωτοετείς προπτυχιακοί φοιτητές με α/α από 1 έως και 3) με τη Φοιτητική Μέριμνα μέχρι και τις 20/11/2023 και επιβεβαίωση ενδιαφέροντος -ανεξάρτητα από την ημερομηνία άφιξης του φοιτητή στο Ηράκλειο-, κατόπιν ηλεκτρονικής ενημέρωσής του, η θέση του θα δίδεται στον επόμενο φοιτητή σύμφωνα με τη σειρά κατάταξης.

Σας παρακαλούμε να παρακολουθείτε τακτικά τις ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα της φοιτητικής μέριμνας.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου