Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΘΕΡΙΝΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΤΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΓΙΑ ΙΟΥΛΙΟ - ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2019

Ρέθυμνο, 07 Μαΐου 2019

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Πανεπιστημίου Κρήτης, προπτυχιακούς (3ου έτους και άνω), μεταπτυχιακούς και υποψήφιους Διδάκτορες, ότι σε αποκλειστική προθεσμία από:

Τετάρτη 15 Μαΐου 2019 έως και Τρίτη 28 Μαΐου 2019

θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν ηλεκτρονικά αίτηση για θερινή διαμονή στη Φοιτητική Κατοικία του Πανεπιστημίου Κρήτης στο Ρέθυμνο, για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο 2019. Οι προϋποθέσεις θερινής διαμονής Φοιτητών προσδιορίζονται στον Εσωτερικό Κανονισμό Φοιτητικών Κατοικιών του Πανεπιστημίου Κρήτης. Δωμάτια - σε ποσοστό 40% επί του συνόλου - θα διατεθούν δωρεάν σε φοιτητές που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα υγείας ή πρέπει να ολοκληρώσουν ακαδημαϊκές υποχρεώσεις (πρακτική άσκηση, εργαστηριακές, πτυχιακές, σεμιναριακές εργασίες) οι οποίες αποδεικνύονται με βεβαίωση του διδάσκοντος. Επίσης αντί αντιτίμου - ένα ευρώ (1€) ημερησίως - μπορούν να παραμένουν στην εστία, μέχρι τη συμπλήρωση του παραπάνω ποσοστού, φοιτητές οι οποίοι επικαλούνται λόγους εργασίας κοινωνικούς ή οικογενειακούς.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές να υποβάλλουν αίτηση μόνο στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. Βεβαίωση διδάσκοντος ότι το σεμινάριο/πτυχιακή εργασία/πρακτική άσκηση απαιτεί την παραμονή του φοιτητή στην Πανεπιστημιούπολη
  2. Βεβαίωση από τη Γραμματεία του Τμήματος των μαθημάτων που έχουν δηλωθεί στο ακαδημαϊκό έτος 2018-2019
  3. Αναλυτική βαθμολογία

Προσοχή: οι αιτήσεις πρέπει να αποστέλλονται μόνο από τον ιδρυματικό ηλεκτρονικό λογαριασμό των αιτούντων. Αιτήσεις οι οποίες θα έχουν αποσταλεί από προσωπικούς λογαριασμούς ή θα έχουν ελλιπή δικαιολογητικά δεν θα γίνονται δεκτές. Αιτήσεις οι οποίες θα αποστέλλονται σε άλλο λογαριασμό, πλην του Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., δεν θα αξιολογηθούν.

Φοιτητική Μέριμνα Ρεθύμνου

http:// www.merimna.uoc.gr