ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ για την υποβολή υποψηφιοτήτων για την ανάδειξη των μελών της Επιτροπής Ισότητας των Φύλων και Καταπολέμησης των Διακρίσεων του Πανεπιστημίου Κρήτης κατ΄εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 218 του ν. 4957/2022 (Α΄141)

Προσκαλούμε τους/τις ενδιαφερόμενους/ες υποψήφιους/ες, ήτοι τα μέλη του Διδακτικού Ερευνητικού Προσωπικού (Δ.Ε.Π.), τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.), τα μέλη του Εργαστηριακού Διδακτικού Προσωπικού (Ε.ΔΙ.Π.), τα μέλη του Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (Ε.Τ.Ε.Π.), τους Διοικητικούς Υπαλλήλους, και τους Προπτυχιακούς Φοιτητές, τους Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και τους Υποψήφιους Διδάκτορες του Πανεπιστημίου Κρήτης που επιθυμούν να ορισθούν ως μέλη της Επιτροπής Ισότητας των Φύλων και Καταπολέμησης των Διακρίσεων του Πανεπιστημίου Κρήτης, σε εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 218 του ν. 4957/2022 (Α΄141) και προκειμένου να συσταθεί και συγκροτηθεί η εν θέματι Επιτροπή, να υποβάλουν έως την 29η Ιουνίου 2023 (29.06.2023), ημέρα Πέμπτη και ώρα έως τις 15:00΄μ.μ., αυτοπροσώπως ή ηλεκτρονικά, τα κάτωθι δικαιολογητικά:1. Αίτηση Υποψηφιότητας2. Βιογραφικό Σημείωμα από το οποίο να προκύπτει το έργο και γενικότερα η συνεισφορά του/τηςυποψηφίου/ας στα πεδία της ισότητας των φύλων και της καταπολέμησης κάθε είδους διακρίσεων καιπαρενοχλητικής συμπεριφοράς.

Δείτε εδώ την Πρόσκληση.