Ηράκλειο 15/6/2023

Ενημέρωση για την υπηρεσία παραγγελίας και διανομής φαγητού (delivery)
Φοιτητικά εστιατόρια Π.Κ. Ηράκλειο

Το Τμήμα Εκπαίδευσης και Έρευνας/ Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας των Σχολών Ηρακλείου του Πανεπιστημίου Κρήτης σας γνωρίζει ότι από τη Δευτέρα 19 Ιουνίου 2023 θα παρέχεται στο διδακτικό και στο διοικητικό προσωπικό του Ιδρύματος στο Ηράκλειο η δυνατότητα της παραγγελίας γευμάτων μέσω Υπηρεσίας delivery από την ανάδοχο εταιρεία της σίτισης ΓΕΥΣΗΝΟΥΣ ΕΠΕ.

Διευκρινίζεται ότι η Υπηρεσία αφορά αποκλειστικά και μόνο τα παρεχόμενα γεύματα από τα φοιτητικά εστιατόρια κατά την ημέρα και ώρα της παραγγελίας και τα είδη κυλικείου από το κυλικείο Ιατρικής Σχολής που αναφέρονται στις ισχύουσες συμβάσεις και με τις αναφερόμενες σε αυτές τιμές. Ο παραγγέλλων διατηρεί το δικαίωμα να επιλέγει αυτός το κυρίως πιάτο και τη γαρνιτούρα που επιθυμεί, και ο ανάδοχος να επιλέγει τη σαλάτα και το επιδόρπιο. Επίσης, ο παραγγέλλων έχει το δικαίωμα να παραγγείλει μέχρι 3 μερίδες το πολύ.
Η παραγγελία δύναται να δίνεται:
1) καθημερινά Δευτέρα έως Παρασκευή: σε ό,τι αφορά το μεσημεριανό γεύμα, μέσω αποστολής e-mail προς:
foititiko@gefsinus.gr

Η παράδοση για το μεσημεριανό γεύμα μπορεί να πραγματοποιηθεί στο χώρο επιλογής του παραγγέλλοντος και να εξοφληθεί μόνο με μετρητά, ή στο εστιατόριο που δόθηκε η παραγγελία με δυνατότητα εξόφλησης και με πιστωτική κάρτα.

2) καθημερινά Δευτέρα έως Παρασκευή: σε ό,τι αφορά το βραδινό δείπνο, μέσω αποστολής e-mail προς: foititiko@gefsinus.gr

Η παράδοση του βραδινού δείπνου τις καθημερινές πραγματοποιείται μόνο στο χώρο του εστιατορίου που δόθηκε η παραγγελία με δυνατότητα εξόφλησης με μετρητά και με πιστωτική κάρτα.

3) σε ό,τι αφορά τα Σαββατοκύριακα: μεσημεριανό γεύμα και βραδινό δείπνο μέσω αποστολής e-mail προς: ffoititiko@gefsinus.gr & Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή μέσω τηλεφώνου 2810394891 (εστιατόριο Φοιτητικό Κέντρο) και 2810394737 (εστιατόριο-κυλικείο Ιατρική Σχολή).
Η παράδοση του μεσημεριανού γεύματος και βραδινού δείπνου κατά τα Σαββατοκύριακα πραγματοποιείται μόνο στο χώρο του εστιατορίου που δόθηκε η παραγγελία με δυνατότητα εξόφλησης με μετρητά και με πιστωτική κάρτα.

Η παραγγελία με βάση το μεσημεριανό μενού τις καθημερινές δίνεται από 11:00 μέχρι και 14:00 και να παραδίδεται μέχρι και 15:30.
Η παραγγελία με βάση το μεσημεριανό μενού τα Σαββατοκύριακα δίνεται από 11:00 μέχρι και 14:00 και παραλαμβάνεται μέχρι και 15:30.
Η παραγγελία με βάση το βραδινό μενού τις καθημερινές και τα Σαββατοκύριακα δίνεται από 17:00 μέχρι και 19:00 και παραλαμβάνεται μέχρι και 20:30.

Σε κάθε μήνυμα παραγγελίας μέσω του ιδρυματικού λογαριασμού του παραγγέλλοντος (e-mail) πρέπει να αναγράφονται οπωσδήποτε:
1. όλα τα στοιχεία του παραγγέλλοντος, ονοματεπώνυμο/ιδιότητα/θέση-γραφείο/κινητό & σταθερό τηλέφωνο
2. ο επιθυμητός χρόνος παράδοσης
3. ο αριθμός των μερίδων της παραγγελίας (μέχρι 3) και το πλήρες περιεχόμενό της (επιλογή μενού – κυρίως πιάτο και γαρνιτούρα).
4. Σε ό,τι αφορά τα σκεύη που θα χρησιμοποιούνται στο delivery (π.χ. ξύλινα μαχαιροπίρουνα μιας χρήσεως) αυτά θα προσφέρονται και θα χρεώνονται μόνο εάν τα ζητήσει μαζί με το μενού ο παραγγέλλων.
5. Σε ό,τι αφορά την μεταφορά και παράδοση των προϊόντων, αυτή θα πρέπει να γίνεται με βιοδιασπώμενη σακούλα, η οποία χρεώνεται στον παραγγέλλοντα.

Επισημαίνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να αναζητήσουν το εβδομαδιαίο μενού των φοιτητικών εστιατορίων του Π.Κ. και να βρουν το ημερήσιο εδεσματολόγιο ανατρέχοντας στην ιστοσελίδα της Φοιτητικής Μέριμνας στις Ανακοινώσεις

Ενδεικτικά αναφέρονται οι ακόλουθες τιμές ανά κατηγορία γεύματος σύμφωνα με τη σύμβαση: Λαδερά ή Όσπρια ή Πίτες 2,25 €, Πουλερικά ή Κιμά ή Ζυμαρικά 2,35€, Κρέας ή Ψάρι 2,45 €. Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ.

Επιπρόσθετα, σας γνωρίζουμε ότι όσον αφορά σε παραγγελία ειδών κυλικείου εκτός του κυλικείου της Ιατρικής Σχολής μπορείτε να απευθύνεστε, κατά τις ίδιες ημέρες και ώρες ως άνω, στο τηλέφωνο 2810394029, κα Αγγουριδάκη Ελένη, για είδη που αναφέρονται μέσα στη σύμβαση των κυλικείων μεταξύ της Αναδόχου εταιρείας ΓΕΥΣΗΝΟΥΣ ΕΠΕ με την Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Κρήτης και με τις αναφερόμενες σε αυτήν τιμές.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Σχολών Ηρακλείου