LOGO FM

ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

ΣΧΟΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Ενημερώνουμε τους νεοεισερχόμενους προπτυχιακούς φοιτητές των Σχολών Ηρακλείου του Πανεπιστημίου Κρήτης που έχουν υποβάλει αίτηση για την παροχή δωρεάν σίτισης και στέγασης για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 ότι οι αιτήσεις που αντιστοιχούν στους αριθμούς μητρώου-τμήμα και περιλαμβάνονται στους παρακάτω πίνακες έχουν αξιολογηθεί και δεν έχουν εκκρεμότητες.

Αιτήσεις στέγασης

Πίνακας αξιολογημένων αιτήσεων πρωτοετών προπτυχιακών φοιτητών για στέγαση

Ο παραπάνω πίνακας αξιολόγησης, ΔΕΝ αποτελεί τα οριστικά αποτελέσματα των αιτήσεων, αλλά παρέχει μόνο ενημέρωση σχετικά με τις αιτήσεις που έχουν υποβληθεί με πλήρη δικαιολογητικά. Οι οριστικοί πίνακες θα ανακοινωθούν μετά το πέρας της διαδικασίας των ενστάσεων και την έγκρισή τους από τα αρμόδια όργανα.

Α΄ Πίνακας πρωτοετών προπτυχιακών φοιτητών Δικαιούχων δωρεάν στέγασης

Οι φοιτητές που διαπιστώνουν ότι ο Αριθμός Μητρώου τους περιλαμβάνεται στον παραπάνω πίνακα [Α΄ Πίνακας πρωτοετών προπτυχιακών φοιτητών Δικαιούχων δωρεάν στέγασης] θα πρέπει να επικοινωνήσουν ηλεκτρονικά με την Φοιτητική μέριμνα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. προκειμένου να επιβεβαιώσουν το ενδιαφέρον τους για στέγαση και να τους δοθεί σχετική βεβαίωση για τη διαμονή τους σε συνεργαζόμενο ξενοδοχείο.

Προσοχή:

Το μήνυμα πρέπει να αποστέλλεται από το ιδρυματικό e-mail του φοιτητή και να αναφέρει στο

Θέμα: ΑΠΟΔΟΧΗ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΕΓΑΣΗΣ 2022-2023

& στο σώμα του e-mail να αναφέρονται

-       το Ονοματεπώνυμο του φοιτητή,

-       ο Αριθμός Μητρώου του φοιτητή

-       το Τμήμα φοίτησης του φοιτητή

-       η ημερομηνία άφιξης του φοιτητή στο Ηράκλειο.

Η παροχή στέγασης στους δικαιούχους πρωτοετείς φοιτητές ξεκινά από τις 17/10/2022.

Σε περίπτωση που δεν υπάρξει επικοινωνία του φοιτητή δικαιούχου στέγασης με τη Φοιτητική Μέριμνα από αύριο Παρασκευή 14/10/2022 μέχρι και Παρασκευή 21/10/2022 και επιβεβαίωση ενδιαφέροντος - ανεξάρτητα από την ημερομηνία άφιξης του φοιτητή στο Ηράκλειο-, κατόπιν ηλεκτρονικής ενημέρωσής του,  η θέση του θα δίδεται στον επόμενο φοιτητή σύμφωνα με τη σειρά κατάταξης.

Αιτήσεις σίτισης

Πίνακας αξιολογημένων αιτήσεων για σίτιση

Οι φοιτητές που περιλαμβάνονται στον παραπάνω πίνακα αξιολογημένων αιτήσεων για σίτιση μπορούν να εξυπηρετούνται στα εστιατόρια της Πανεπιστημιούπολης Ηρακλείου από αύριο Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022, με την επίδειξη της Βεβαίωσης Σπουδών ή της Ακαδημαϊκής Ταυτότητας (σε ευκρινές ψηφιακό ή φυσικό αντίγραφο μέχρι την παραλαβή της Ακαδημαϊκής Ταυτότητας).

Διαδικασία αποστολής ελλιπών δικαιολογητικών – ενστάσεις – αιτήσεις θεραπείας

Οι φοιτητές που υπέβαλαν αίτηση και δεν βρίσκουν τον αριθμό μητρώου τους-τμήμα στους συνημμένους πίνακες, πρέπει να ελέγξουν αρχικά το ακαδημαϊκό τους email για τυχόν παρατηρήσεις που έχουν επισημανθεί στον πίνακα μοριοδότησης που τους έχει αποσταλεί ή να επικοινωνήσουν με το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Σχολών Ηρακλείου  για διευκρινίσεις.

Αιτήσεις θεραπείας - ενστάσεις επί των αποτελεσμάτων μοριοδότησης και αποστολή ελλιπών δικαιολογητικών, σύμφωνα με τον εξατομικευμένο πίνακα αξιολόγησης που έχει λάβει ο αιτών φοιτητής, δύναται να υποβληθούν ηλεκτρονικά στο e-mail της Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου: f.merimna-her@admin.uoc.gr,

σε αποκλειστική προθεσμία έως και την Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2022.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μετά το πέρας της ως άνω προθεσμίας, κανένα επιπλέον δικαιολογητικό δεν γίνεται δεκτό

και καμία αίτηση δεν δύναται να αξιολογηθεί.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου