Επίσημη Ιστοσελίδα Φοιτητικής Μέριμνας Πανεπιστημίου Κρήτης

Ρέθυμνο, 30/6/2022

Λειτουργία του Φοιτητικού Εστιατορίου της Πανεπιστημιούπολης Ρεθύμνου

κατά τους μήνες Ιούλιο-Αύγουστο 2022

Προς ενημέρωση της ακαδημαϊκής κοινότητας ανακοινώνονται τα εξής:

Από 01.07.2022 διακόπτεται το ισχύον πρόγραμμα δωρεάν παροχής σίτισης του Φοιτητικού Εστιατορίου της Πανεπιστημιούπολης Ρεθύμνου. Το πρόγραμμα θα επανα-ισχύσει από 01.09.2022 σύμφωνα με την σύμβαση του παρόχου για όλη την ακαδημαϊκή κοινότητα.

Για τον Ιούλιο-Αύγουστο 2022 το Φοιτητικό Εστιατόριο της Πανεπιστημιούπολης Ρεθύμνου θα λειτουργεί από Δευτέρα έως και Παρασκευή, 08:00 έως 17:00.
Κλειστά θα είναι όλα τα Σαββατοκύριακα και από Πέμπτη 11/8/2022 έως και Τετάρτη 17/8/2022 (το Πανεπιστήμιο θα είναι κλειστό με απόφαση Πρύτανη).

Σας γνωρίζουμε ότι οι φοιτητές που χρειάζεται να προμηθευτούν κάποιο γεύμα θα πρέπει να καταβάλουν το αντίστοιχο αντίτιμο στο εστιατόριο. Θα συνεχιστεί η έκδοση 7ήμερης ή 15ήμερης κάρτας σίτισης κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο 2022, τις οποίες μπορούν να προμηθευτούν οι ενδιαφερόμενοι από το ταμείο του εστιατορίου.Οι φοιτητές θα έχουν δικαίωμα να παίρνουν το βραδινό τους, εφόσον το επιθυμούν, από το μεσημέρι.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ρεθύμνου