LOGO FM

20 Ιουνίου 2022

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΑΣΤΙΚΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ

Υπενθυμίζουμε ότι βρίσκεται σε εξέλιξη η διαδιακασία αιτήσεων μέσω των e-mail της Φοιτητικής Μέριμνας για δωρεάν αστική μετακίνηση, με προθεσμία τις 26 Ιουνίου 2022.

Η παροχή αφορά τους ενεργούς φοιτητές όλων των κύκλων σπουδών που ανήκουν στις ομάδες:

α)  των Απόρων Φοιτητών (με Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης – ΚΕΑ/ με εισοδηματικά κριτήρια όπως αυτά περιγράφονται στην υπ.αρ.Δ13/οικ.53923/23-07-3032, ΦΕΚ 3359-Β/28/07/21),

β) των Φοιτητών που μετακινούνται με αναπηρικό αμαξίδιο,

γ) των Φοιτητών με Αισθητηριακή Αναπηρία Όρασης,

Δείτε ΕΔΩ την ανακοίνωση και τα δικαιολογητικά για την Δωρεάν Αστική Μετακίνηση, και παρακαλείσθε οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλετε έγκαιρα την αίτησή σας.

Η Περιφέρεια Κρήτης που υλοποιεί τη δράση, δεν θα είναι σε θέση να καλύψει εκπρόθεσμες αιτήσεις.

Από τα Γραφεία Φοιτητικής Μέριμνας

Ρέθυμνο – Ηράκλειο

--------------------------------------------------------

Σημείωση: Οι λοιποί ενεργοί φοιτητές που ενδιαφέρονται για την επιδοτούμενη αστική μετακίνηση θα πρέπει να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις της Φοιτητικής Μέριμνας ώστε να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση εντός της προθεσμίας που θα ανακοινωθεί.