Φοιτητική Μέριμνα|Πανεπιστήμιο Κρήτης

Έναρξη διαδικασίας υποβολής αιτήσεων για διαμονή

στις Φοιτητικές Κατοικίες Ρεθύμνου για τους θερινούς μήνες του 2022

Ρέθυμνο, 3 Ιουνίου 2022

Ενημερώνουμε τους προπτυχιακούς φοιτητές (άνω του 2ου έτους), μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες, που έχουν ακαδημαϊκές υποχρεώσεις (π.χ. πρακτική άσκηση, σεμινάρια, πτυχιακή) και είναι δικαιούχοι φοιτητικής εστίας, ότι σε αποκλειστική προθεσμία από:

Παρασκευή 3 Ιουνίου έως και Κυριακή 12 Ιουνίου 2022

θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν αίτηση για θερινή διαμονή στη Φοιτητική Κατοικία της Πανεπιστημιούπολης Ρεθύμνου για τους θερινούς μήνες (Ιούλιο-Αύγουστο 2022).

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές να υποβάλλουν τη σχετική αίτηση αποκλειστικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Προσοχή: οι αιτήσεις πρέπει να αποστέλλονται μόνο από το ιδρυματικό email των αιτούντων. Αιτήσεις οι οποίες έχουν αποσταλεί  από προσωπικούς λογαριασμούς, έχουν ελλιπή δικαιολογητικά ή αποστέλλονται σε άλλο λογαριασμό, πλην του Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., δεν θα αξιολογηθούν.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. Βεβαίωση διδάσκοντος ότι το σεμινάριο/πτυχιακή εργασία/πρακτική άσκηση απαιτεί την παραμονή του φοιτητή στην Πανεπιστημιούπολη.
  2. Δήλωση μαθημάτων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.
  3. Πρόσφατο πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας.

Φοιτητική Μέριμνα Σχολών Ρεθύμνου