ΛΟΓΟΤΥΠΟ_ΦΜ_ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.jpg

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ

ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΠΑΡΟΧΗΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ, ΝΕΟΕΙΕΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΥΚΛΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022 ΣΧΟΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Ηράκλειο, 28/11/2021

Ενημερώνουμε τους ενεργούς φοιτητές νεοεισερχόμενους και παλαιούς, προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υποψήφιους Διδάκτορες, όλων των κύκλων σπουδών, των Σχολών Ηρακλείου του ΠΚ, που έχουν αιτηθεί για την παροχή δωρεάν σίτισης για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 και δεν έχουν ενεργοποιήσει ακόμη την παροχή, ότι καταληκτική ημερομηνία ενεργοποίησης του δικαιώματος τους ορίζεται η Παρασκευή 03 Δεκεμβρίου 2021.

Πίνακας Δικαιούχων Νεοεισερχομένων/Πρωτοετών φοιτητών (προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και υποψηφίων διδακτόρων) 2021-2022 που δεν έχουν ενεργοποιήσει ακόμη το δικαίωμα παροχής Δωρεάν σίτισης τους (εδώ)

Πίνακας Δικαιούχων παλαιών φοιτητών όλων των κύκλων σπουδών (προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και υποψηφίων διδακτόρων) 2021-2022 που δεν έχουν ενεργοποιήσει ακόμη το δικαίωμα παροχής Δωρεάν σίτισης τους (εδώ)

Η διαδικασία γίνεται αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά, λόγω των έκτακτων μέτρων για την πανδημία και έχει ως εξής :

Α) Ο/Η δικαιούχος δωρεάν σίτισης που βρίσκεται στον παραπάνω πίνακα στέλνει ηλεκτρονικό μήνυμα (e-mail) από το ιδρυματικό του/της ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , αναγράφοντας αντίστοιχα στο θέμα «νεοεισερχόμενος σίτιση» ή «παλαιός σίτιση», δηλώνοντας:

1. τον αριθμό της ακαδημαϊκής του ταυτότητας (barcode/δωδεκαψήφιο νούμερο)

2. την ημερομηνία άφιξης του/της στο Ηράκλειο, εάν βρίσκονται ήδη στο Ηράκλειο αναγράφουν «βρίσκομαι στο Ηράκλειο»,

Β) Το γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας στη συνέχεια θα του/της στείλει απάντηση στην ηλεκτρονική του/της διεύθυνση με ενημέρωση για την ημερομηνία ενεργοποίησης της ακαδημαϊκής του/της ταυτότητας (πάσο) για την παροχή δωρεάν σίτισης.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου