Ηράκλειο, 07-10-2021

ΔΩΡΕΑΝ Μετακίνηση ΑμΕΑ φοιτητών Πανεπιστημίου Κρήτης/ Περιφέρεια Κρήτης για το Ακαδημαϊκό Έτος 2021-2022.

Στο πλαίσιο του Κοινωνικού Προγράμματος της Περιφέρειας Κρήτης σας ενημερώνουμε ότι η Δ/νση Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφέρειας Κρήτης προγραμματίζει τη συνέχιση της Κοινωνικής Δράσης που αφορά στη μετακίνηση των ΑμΕΑ Φοιτητών με κινητικά προβλήματα (με αναπηρικό αμαξίδιο) και για τα οποία προκύπτει ανάγκη μετακίνησης τους με ειδικό μέσο ή με τα εξοπλισμένα μέσα μαζικής μεταφοράς από τον τόπο διαμονής τους στις Σχολές που φοιτούν για το Ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.

Η δράση αυτή έχει στόχο τη στήριξη ευπαθών ομάδων και συγκεκριμένα την ισότιμη προσβασιμότητα στην Εκπαίδευση και τη Κοινωνική Ένταξη τους.

Παρακαλούνται όλοι οι φοιτητές του Πανεπιστημίου Κρήτης των Σχολών Ηρακλείου, που ανήκουν στην ως άνω προαναφερθείσα κατηγορία και οι οποίοι ενδιαφέρονται για την παροχή μετακίνησης τους από και προς το Πανεπιστήμιο Κρήτης, να ενημερώσουν το συντομότερο δυνατό για τη συμμετοχή τους με αποστολή ηλεκτρονικού μηνύματος στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αποστέλλοντας την ακαδημαϊκή τους ταυτότητα (πάσο) και αναγράφοντας μέσα στο μήνυμα τον Αριθμό Μητρώου, τη Σχολή, το Τμήμα καθώς και το πρόγραμμα των μαθημάτων που πρέπει να ακολουθήσουν.

Ως θέμα παρακαλείσθε να αναγράφετε:

Ένταξη στο πρόγραμμα Δωρεάν Μετακίνησης ΑμΕΑ Ακαδ. έτους 2021-2022 Περιφέρεια Κρήτης

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου