Φοιτητική Μέριμνα|Πανεπιστήμιο Κρήτης

Παραλαβή της κάρτας επιδοτούμενης αστικής μετακίνησης για το μήνα Οκτώβριο 2021

Ρέθυμνο, 24 Σεπτεμβρίου 2021

Ενημερώνονται οι διακαιούχοι φοιτητές για την επιδοτούμενη αστική μετακίνηση στις σχολές Ρεθύμνου, ότι μπορούν να προμηθευτούν την κάρτα για τον μήνα Οκτώβριο από τα Γραφεία του ΚΤΕΛ Χανίων - Ρεθύμνου στην οδό Κεφαλογιάννηδων,

από τη Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου έως και την Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021, καταβάλλοντας το αντίτιμο των 20 €.

Η παραλαβή της κάρτας θα γίνεται με την επίδειξη της ακαδημαϊκής ταυτότητας.

Όλοι οι δικαιούχοι φοιτητές θα λάβουν τις επόμενες μέρες αναλυτική ενημέρωση για τη χρήση της κάρτας στον ιδρυματικό ηλεκτρονικό λογαριασμό τους.

Το έργο υλοποιείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» άξονας προτεραιότητας 6 "Βελτίωση της ποιότητας και αποτελεσματικότητας του εκπαιδευτικού συστήματος" με τίτλο: "Υποστήριξη παρεμβάσεων κοινωνικής Μέριμνας φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης" και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από εθνικούς πόρους.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Σχολών Ρεθύμνου