Φοιτητική Μέριμνα|Πανεπιστήμιο Κρήτης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΕΓΑΣΗ/ΣΙΤΙΣΗ

Ηράκλειο, 26/5/2021

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους προπτυχιακούς φοιτητές που πρόκειται να εξεταστούν δια ζώσης στην εξεταστική περίοδο του Ιουνίου πως υπάρχει δυνατότητα να φιλοξενηθούν 60 περίπου φοιτητές,
40 στο ξενοδοχείο Vanisko του Ηρακλείου
και 20 φοιτητές στις φοιτητικές κατοικίες του Ρεθύμνου.
Η επιλογή θα γίνει με το σύστημα μοριοδότησης της Φοιτητικής Μέριμνας και θα δοθεί προτεραιότητα σε πρωτοετείς φοιτητές εκτός Κρήτης.
Οι ενδιαφερόμενοι αν έχουν κάνει αίτηση είτε για σίτιση είτε για στέγαση το 2020 ισχύει η μοριοδότηση που είχαν λάβει. Αν δεν έχουν κάνει καθόλου αίτηση θα πρέπει να μας στείλουν με mail τα ακόλουθα έγγραφα προκειμένου να μοριοδοτηθούν :

1. Φωτοτυπία πάσου
2. Εκκαθαριστικό έτους 2020
3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης
4. Όποιο άλλο έγγραφο διαθέτουν σχετικά με την οικογενειακή τους κατάσταση (πιστ. αναπηρίας γονέα κτλ.)

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος από μέρους του φοιτητή μπορεί να γίνει μόνο με αποστολή mail από το Ιδρυματικό του e-mail προς το Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δηλώνοντας την πόλη που επιθυμούν να φιλοξενηθούν και το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 31 Μαΐου 2021.

Επίσης, όσον αφορά στη σίτιση στα εστιατόρια του Πανεπιστημίου, όσοι είχαν υποβάλει αίτηση το 2020 το πάσο τους είναι ήδη ενεργοποιημένο στη δωρεάν σίτιση και δεν χρειάζεται να κάνουν κάποια άλλη ενέργεια.
Όσοι δεν είχαν υποβάλει αίτηση το 2020 θα πρέπει να μας στείλουν με mail τα ακόλουθα έγγραφα προκειμένου να μοριοδοτηθούν :

1. Φωτοτυπία πάσου
2. Εκκαθαριστικό έτους 2020
3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος από μέρους του φοιτητή μπορεί να γίνει μόνο με αποστολή mail από το Ιδρυματικό του e-mail προς το Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 31 Μαΐου 2021.

Όσοι φοιτητές επιλεγούν θα ενημερωθούν με mail στο Ιδρυματικό τους e-mail την Τρίτη 1 Ιουνίου 2021.

Φοιτητική Μέριμνα Ηρακλείου