ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΠΑΡΟΧΗ ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗΣ / ΣΤΕΓΑΣΗΣ ΕΝΕΡΓΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΣΧΟΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Ηράκλειο, 24/11/2020

Ενημερώνουμε τους ενεργούς νεοεισερχόμενους φοιτητές (προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς) των Σχολών Ηρακλείου του ΠΚ, που έχουν αιτηθεί για την παροχή δωρεάν σίτισης για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, ότι οι Δικαιούχοι φοιτητές βρίσκονται στον πίνακα που ακολουθεί :

Πίνακας Δικαιούχων Νεοεισερχόμενων φοιτητών για δωρεάν σίτιση (εδώ)

Η ενεργοποίηση του δικαιώματος στη δωρεάν σίτιση των δικαιούχων γίνεται με αυτοπρόσωπη παρουσία στα εστιατόρια με το πάσο.

Ενεργοποίηση του δικαιώματος στη δωρεάν σίτιση μπορεί να γίνει και το νέο έτος μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων λόγω των έκτακτων μέτρων για την πανδημία.

Ενημερώνουμε τους ενεργούς νεοεισερχόμενους φοιτητές (προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς) των Σχολών Ηρακλείου του ΠΚ, που έχουν αιτηθεί για την παροχή δωρεάν στέγασης για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, ότι οι Δικαιούχοι φοιτητές βρίσκονται στον πίνακα που ακολουθεί :

Πίνακας Δικαιούχων Νεοεισερχόμενων φοιτητών για δωρεάν στέγαση (εδώ)

Διαδικασία Παραλαβής Δωματίου:

Ο/Η δικαιούχος δωρεάν στέγασης που βρίσκεται στον παραπάνω πίνακα και επιθυμεί να στεγαστεί άμεσα στέλνει mail από το ιδρυματικό του/της email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δηλώνοντας την ημέρα άφιξης του/της στο ξενοδοχείο. Στη συνέχεια θα του/της σταλεί από το γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας mail με επισυναπτόμενη τη σχετική βεβαίωση που θα πρέπει να καταθέσει στο ξενοδοχείο κατά την άφιξη του/της εκεί, ώστε να παραλάβει δωμάτιο.

Επισημαίνεται ότι οι Δικαιούχοι δωρεάν στέγασης που αυτή τη στιγμή δεν βρίσκονται στην πόλη του Ηρακλείου, λόγω της πανδημίας και της διαδικτυακής εκπαίδευσης, θα έχουν την δυνατότητα να παραλάβουν το δωμάτιο και στις αρχές του νέου έτους (μετά τις 8 Ιανουαρίου).

Επίσης, παρακαλούνται όσοι από τους δικαιούχους δεν επιθυμούν να παραλάβουν δωμάτιο για το τρέχον ακ. έτος, να επικοινωνήσουν άμεσα με το γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας είτε τηλεφωνικά είτε μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στο mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου