Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΣΤΕΓΑΣΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΣΧΟΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΑΚΑΔ.ΕΤΟΣ 2018-2019

Ηράκλειο, 22/10/2018

Ανακοινώνεται τους πρωτοετείς φοιτητές των Σχολών Ηρακλείου, οι οποίοι αιτήθηκαν στέγαση για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019,  ότι έπειτα από αξιολόγηση της Επιτροπής Φοιτητικής Μέριμνας των Σχολών του Ηρακλείου του Πανεπιστημίου Κρήτης οι Πίνακες Κατάταξης των δικαιούχων πρωτοετών φοιτητών στέγασης έχουν ως εξής:

Πίνακας Κατάταξης Παροχής Στέγασης Πρωτοετών-Σχολές Ηρακλείου-2018-2019 -2018-2019

Όλοι οι αιτούντες έχουν λάβει εξατομικευμένη πληροφόρηση με την αξιολόγηση της αίτησή τους ή πιθανές εκκρεμότητες στα δικαιολογητικά. Επισημαίνεται ότι οι πίνακες καταρτίστηκαν βάσει του συστήματος μοριοδότησης της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Κρήτης και οι ειδικές κατηγορίες σίτισης βάσει σχετικής νομοθεσίας (ΦΕΚ Β΄1965/2012).  Παρά ταύτα, εάν διαπιστωθεί οποιαδήποτε αναντιστοιχία, ο υποψήφιος οφείλει να ενημερώσει αμέσως το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας -μέσω e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. - το αργότερο έως 31/10/2018, επισυνάπτοντας και τα σχετικά δικαιολογητικά, προκειμένου να διορθωθεί τυχόν σφάλμα.

Για τη ΣΤΕΓΑΣΗ: Καλούνται οι ενεργοί φοιτητές που δικαιούνται στέγαση να περάσουν από το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνα Ηρακλείου (Κτίριο Διοίκησης ΙΙ, πανεπιστημιούπολη Ηρακλείου) για την παραλαβή βεβαίωσης Στέγασης σε ξενοδοχείο της πόλης από 22/10/2018 έως 02/11/2018 Δευτ.-Παρ. 09:00-14:00. Απαιτείται υπογραφή στη βεβαίωση Στέγασης και από το δικαιούχο που δεσμεύεται στην τήρηση του «Εσωτερικού Κανονισμού Λειτουργίας της Φοιτητικής Κατοικίας του Πανεπιστημίου Κρήτης».

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Σχολών Ηρακλείου