ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ  ΣΤΕΓΑΣΗΣ

Παραλαβή δωματίων/κλειδιών από δικαιούχους φοιτητές για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019

Ρέθυμνο, 21/8/2018.

Ενημερώνουμε τους φοιτητές που αιτήθηκαν στέγαση για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019 και των οποίων η αίτηση συγκέντρωσε:

• 10 μόρια και περισσότερα (10 έως και 14), ότι θα μπορούν να παραλάβουν κλειδιά δωματίων από το γραφείο της Φοιτητικής Μέριμνας το τριήμερο 30 & 31 Αυγούστου και 3 Σεπτεμβρίου 2018,
  • 9 μόρια, ότι θα μπορούν να παραλάβουν κλειδιά δωματίων από τη Φ. Μέριμνα το διήμερο 4 και 5 Σεπτεμβρίου 2018,
  • 8 μόρια, ότι θα μπορούν να παραλάβουν κλειδιά δωματίων από τη Φ. Μέριμνα το διήμερο 6 και 7 Σεπτεμβρίου 2018,
  • 7 μόρια, ότι ανήκουν στους επιλαχόντες και θα ειδοποιηθούν ονομαστικά με νεότερη ανακοίνωση εφόσον προκύψουν κενές κλίνες σε δωμάτια.

Όποιος φοιτητής ανήκει στις πιο πάνω κατηγορίες μορίων και για οποιονδήποτε λόγο αδυνατεί να παρευρεθεί αυτοπροσώπως τις συγκεκριμένες ημερομηνίες για να παραλάβει κλειδί θα πρέπει έγκαιρα (πριν από τις αναγραφόμενες ημερομηνίες) να ενημερώσει με e-mail τη Φοιτητική Μέριμνα απαντώντας στα εξής δύο (2) ερωτήματα:

1. αν ενδιαφέρεται να παραλάβει δωμάτιο και αν Ναι,
  2. ποιά ημερομηνία θα προσέλθει στη Φοιτητ. Μέριμνα για το κλειδί.

Σύμφωνα με απόφαση της Συγκλήτου (συνεδρία 352/26-5-2016) οι φοιτητές που θα διαμένουν στις Φοιτητικές Κατοικίες του Π.Κ. από το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 και εξής θα πρέπει να καταβάλουν ποσό ύψους ενενήντα ευρώ (90 €) ως «εγγύηση καλής χρήσης του δωματίου τους» και η οποία θα επιστρέφεται κατά την αποχώρηση των φοιτητών στο τέλος της ακαδημαϊκής χρονιάς, μετά από ενυπόγραφη βεβαίωση του Διαχειριστή της Φοιτητικής Κατοικίας για την καλή κατάσταση του δωματίου τους. Η κατάθεση του ποσού της εγγύησης θα γίνεται στην Τράπεζα Πειραιώς στο λογαριασμό  ΙΒΑΝ: GR7601713740006374030020251 του Πανεπιστημίου Κρήτης και ως αιτιολογία πρέπει να αναγράφει: «Ονοματεπώνυμο φοιτητή», «Αριθμός Μητρώου Τμήματος» & «Φοιτητική Κατοικία Ρεθύμνου».

Χωρίς την προσκόμιση του καταθετήριου της Τράπεζας ο φοιτητής δε μπορεί να παραλάβει κλειδί δωματίου.

Φοιτητική Μέριμνα Ρεθύμνου

f.merimna-reth@admin.uoc.gr

Οριστικός πίνακας αποτελεσμάτων μοριοδότησης αιτήσεων Στέγασης εδώ: