ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ

αιτήσεων ΣΤΕΓΑΣΗΣ ακαδ. έτους 2017-2018

ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

(για τις κατηγορίες  90%, 10%, αλλοδαπών – αλλογενών, ομογενών)

Ρέθυμνο, 16/10/2017

Ενημερώνουμε τους φοιτητές των σχολών του Ρεθύμνου ότι μετά την αξιολόγηση των αιτήσεων για στέγαση η Επιτροπή Φοιτητικής Μέριμνας κατέταξε τους αιτούντες, σύμφωνα με τα μόρια που συγκέντρωσαν, στον πίνακα ως εξής:  [εδώ]

Διευκρινήσεις:

Όποιος/α δε βρήκε τον αριθμό μητρώου του/της στη λίστα που ανακοινώθηκε ή διαφωνεί με τον αριθμό των μορίων, θα πρέπει να στείλει το ερώτημα ή τη διαφωνία του/της στο e-mail της Φοιτητικής Μέριμνας.

Τυχόν ενστάσεις επί των αποτελεσμάτων μοριοδότησης δύναται να υποβληθούν ηλεκτρονικά στο e-mail της Φοιτητικής Μέριμνας Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι και την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017.

Παρακαλούμε πριν από οποιαδήποτε ενέργεια οπωσδήποτε να ελέγξετε το ακαδημαϊκό σας e-mail για τυχόν μηνύματα από τη Φοιτητική Μέριμνα σχετικά με την αίτησή σας, διότι υπάρχει ενδεχόμενο να σας έχει ζητηθεί να μας στείλετε με e-mail κάποια δικαιολογητικά προκειμένου να αξιολογηθεί η αίτησή σας. Σ’ αυτή την περίπτωση ΔΕ θα χρειαστεί να υποβληθεί ένσταση, παρά μόνο να μας στείλετε από το ακαδημαϊκό σας e-mail, άμεσα &σωστά τα σχετικά δικαιολογητικά.

Παραλαβή δωματίων/κλειδιών:

Ενημερώνουμε ότι για τους φοιτητές που  η αίτηση τους συγκέντρωσε:

• από 8 μόρια και άνω (9, 10, 11, 12 & 13), ότι θα μπορούν να παραλαμβάνουν κλειδιά από το γραφείο του ΦΠΚ-Ξενία (είσοδος: Ν. Ψαρρού 46),   το αργότερο έως την Πέμπτης 19 Οκτωβρίου, (ώρες γραφείου 8:30 π.μ. έως 2:30 μ.μ.)
  • από 7 μόρια και κάτω (6, 5, 4, 3,1), ότι θα ειδοποιηθούν με νεότερη ανακοίνωση (όπως αναφέρονται στον πίνακα) εφόσον προκύψουν κενές κλίνες σε δωμάτια.

Η παράδοση των κλειδιών γίνεται μόνο αυτοπροσώπως, όσοι αδυνατούν να παρευρεθούν στις συγκεκριμένες ημερομηνίες θα πρέπει έγκαιρα (πριν την αναγραφόμενη ημερομηνία) να ενημερώσουν, από το ακαδημαϊκό τους e-mail τη Φοιτητική Μέριμνα Ρεθύμνου. Η μη έγκαιρη ανταπόκριση συνεπάγεται την μη αποδοχή της παροχής, και η κλίνη διατίθεται στους επιλαχόντες (7 μόρια και κάτω).

Επισημαίνεται ότι:

Σύμφωνα με απόφαση της Συγκλήτου (συνεδρία 352/26-5-2016) οι φοιτητές που θα διαμένουν στις Φοιτητικές Κατοικίες του Π.Κ. από το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 και εξής θα πρέπει να καταβάλουν ποσό ύψους ενενήντα ευρώ (90 €) ως «εγγύηση καλής χρήσης του δωματίου τους», η οποία θα επιστρέφεται κατά την αποχώρηση των φοιτητών στο τέλος της ακαδημαϊκής χρονιάς, μετά από ενυπόγραφη βεβαίωση του Διαχειριστή της Φοιτητικής κατοικίας για την καλή κατάσταση του δωματίου τους.

Η κατάθεση του ποσού της εγγύησης θα γίνεται στην Τράπεζα Πειραιώς στο λογαριασμό  ΙΒΑΝ: GR7601713740006374030020251 του Πανεπιστημίου Κρήτης και ως αιτιολογία πρέπει να αναγράφει: «Ονοματεπώνυμο φοιτητή», «Αριθμός Μητρώου» & «Φοιτητική Κατοικία Ρεθύμνου».

Χωρίς την προσκόμιση του καταθετήριου τραπέζης ο φοιτητής δε μπορεί να παραλάβει κλειδί.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΣΤΕΓΑΣΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ