LOGO FM

ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2023-2024

Πίνακες Δικαιούχων και Επιλαχόντων

Ενημερώνουμε τους φοιτητές και τις φοιτήτριες των Σχολών Ηρακλείου του Πανεπιστημίου Κρήτης που έχουν αιτηθεί για την παροχή δωρεάν σίτισης για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, ότι, μετά την παρέλευση της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων θεραπείας – ενστάσεων στις 30/07/2023, ο πίνακας με τις 1161 θετικά αξιολογημένες αιτήσεις για την παροχή δωρεάν σίτισης, στον οποίο αποτυπώνονται με σειρά κατάταξης οι αριθμοί μητρώου των φοιτητών και φοιτητριών και το τμήμα σπουδών τους, είναι στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Οριστικός πίνακας 1161 θετικά αξιολογημένων αιτήσεων για Σίτιση

Από τις 1161 θετικά αξιολογημένες αιτήσεις θα ικανοποιηθούν άμεσα οι 913 (Πίνακας 1. Α΄ Πίνακας Δικαιούχων Φοιτητών για την παροχή Δωρεάν Σίτισης 2023-24) σύμφωνα με τη σχετική σύμβαση σίτισης και το εγκεκριμένο Σύστημα Μοριοδότησης των αιτήσεων για την παροχή δωρεάν σίτισης/ στέγασης των φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης. Για τις υπόλοιπες 248 αιτήσεις ((Πίνακας 2. Πίνακας Επιλαχόντων Φοιτητών για την παροχή Δωρεάν Σίτισης 2023-24) θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας σε περίπτωση που υπάρξουν αργότερα θέσεις, μετά την ολοκλήρωση της αξιολόγησης των αιτήσεων για δωρεάν σίτιση των νεοεισαχθέντων φοιτητών όλων των κύκλων σπουδών.

Πίνακας 1.      Α΄ Πίνακας Δικαιούχων Φοιτητών για την παροχή Δωρεάν Σίτισης 2023-24

Οι φοιτητές και οι φοιτήτριες των οποίων ο ΑΜ τους βρίσκεται στον ανωτέρω πίνακα δικαιούχων θα μπορούν να ενεργοποιήσουν το δικαίωμα σίτισης με τη φυσική παρουσία τους στα εστιατόρια του Φοιτητικού Κέντρου ή της Ιατρικής Σχολής, από την 1η Σεπτεμβρίου 2023.

Πίνακας 2.     Πίνακας Επιλαχόντων Φοιτητών για την παροχή Δωρεάν Σίτισης 2023-24

Οι φοιτητές και οι φοιτήτριες των οποίων ο ΑΜ τους βρίσκεται στον ανωτέρω πίνακα επιλαχόντων θα περιμένουν την ανακοίνωση επόμενου πίνακα δικαιούχων.

Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Ηρακλείου